09337 Callenberg – praca dla kobiety z dobrą znajomością języka niemieckiego.

Praca dla kobiety z dobrą znajomością języka niemieckiego (warunek konieczny!) oraz prawem jazdy. Może to być osoba paląca.

Aktualny stan zdrowia:
Pan Wilhelm: 90 lat, 85kg, 170cm. Do niedawna był mobilny,  obecnie przez zanik mięśni stał się osobą leżąco-siedzącą (współpracuje). Ma początkową demencję, cukrzycę, nadciśnienie, jest po zawale, jest także osobą cewnikowaną. Przesypia całe noce.  Bardo dobrze współpracuje. Podopiecznego nie trzeba przewracać na łóżku, sam daje sobie radę, tym samym potrzebuje jedynie pomocy przy przejściu na wózek inwalidzki (tą czynnością zajmuje się Pflegedienst).

Pan Wilhelm potrzebuje opiekunki TYLKO do pomocy, aby mogła porozmawiać z podopiecznym (dlatego tak ważna jest znajomość języka), ugotować coś zdrowego, zrobić mu herbatę. Chodzi o to, aby w domu utrzymany był porządek. Trzy razy dziennie przez 7 dni w tygodniu przychodzi Pflegedienst, który przenosi podopiecznego na wózek, wykonuje całą toaletę, zmienia pieluchy, dlatego też opiekunka będzie jedynie pomagać w tych czynnościach.

Pan Wilhelm jest bardzo dobroduszną osobą, o łagodnym usposobieniu.

Zadania i obowiązki opiekunki:
Pomoc Panu Wilhelmowi w codziennym poruszaniu się, a także pomoc w higienie. Przez 7 dni w tygodniu 3 razy dziennie przychodzi Pflegedienst, który ma za zadanie posadzić Pana Wilhelma na wózek inwalidzki i przejmuje wszystkie czynności związane z higieną (zmiana pieluch, mycie oraz podanie leków). Opiekunka ma za zadanie jedynie pomóc w tych czynnościach. Ponadto do zadań należy zajmowanie się gospodarstwem domowy, tj. sprzątanie mieszkania, robienie zakupów, mycie, prasowanie,  gotowanie, a także dotrzymanie towarzystwa Panu Wilhelmowi  tak, aby miał zawsze kogoś obok siebie (rozmowy, picie wspólnie herbaty itd.).

Termin rozpoczęcia zlecenia-  od zaraz.

Więcej informacji udzielamy telefonicznie pod nr-774428338 lub 774429040