Poszukiwana Opiekunka do Pani Waltraud z Gronau

z dobrą znajomością jęz. niemieckiego.

 

Aktualny stan zdrowia:

Pani Waltraud ma 82 lata, waży 50 kg i ma 160cm wzrostu. Pani choruje na osteoporozę i reumatyzm.  Podopieczna nosi aparat słuchowy i okulary. Porusza się z pomocą rollatora. Codziennie przyjeżdża Pflegedoienst zakładać rajstopy uciskowe. Zakładane są pieluchy. Potrzebna jest pomoc przy ubieraniu się i  higienie. Pani Waltraud interesuje się robótkami ręcznymi, chętnie czyta i ogląda telewizję.

 

Zadania opiekunki:

Zajmowanie się domem, pomoc Pani Waltraud w codziennych czynnościach. Rodzina preferuje kobietę z dobrą znajomością języka niemieckiego, dostępny jest samochód, nie może być osobą palącą.

 

Opis domu:

Jest to dom jednorodzinny na wsi. Opiekunka dostanie do dyspozycji własny pokój z pełnym wyposażeniem i osobną łazienkę. Jest też dostęp do Internetu. Do sklepu trzeba jechać do wioski obok.

Plan Dnia:

Rano:

Przyjmowanie tabletek, ubieranie się, poranna toaleta, śniadanie, czas wolny

Południe:

Obiad, przyjmowanie leków, drzemka

Po południu:

Oglądanie telewizji, spacer, czas wolny

Wieczór:

Kolacja, oglądanie telewizji, robótki ręczne, przyjmowanie leków, przygotowanie do snu.

 

Kontakt : 77 442 83 38

 

44575 Castrop-Rauxel

Aktualny stan zdrowia:
Pani Elisabeth (91lat, 56kg, 154cm) i Pan Herbert (94lat, 63kg, 164cm) to bardzo cierpliwi i rodzinni ludzie potrzebujący troskliwej opieki. Małżeństwo choruje na demencję. Pani Elisabeth i Pan Herbert poruszają się przy pomocy rollatora. Codzienne czynności sprawiają jej trudność. Potrzebuje pomocy przy wchodzeniu po schodach, siadaniu i wstawaniu oraz ubieraniu się. Jest w stanie samodzielnie jeść. Dodatkowo ma zaburzony rytm snu – budzi się średnio 2-3 razy w ciągu nocy, lecz nie potrzebuje przy tym dodatkowego wsparcia. Pan Herbert natomiast ma problemy ze słuchem(trzeba głośniej mówić). Zarówno Pani Elisabeth, jak i Pan Herbert lubią grać w gry planszowe oraz spacery.

Zadania i obowiązki opiekunki:
Do obowiązków opiekunki należeć będzie: pomoc podopiecznym w codziennych czynnościach, takich jak wchodzenie po schodach, siadanie i wstawanie, ubieranie się czy mycie. Pozostałe obowiązki: zajmowanie się gospodarstwem domowym – sprzątanie, prasowanie, mycie naczyń, nakrywanie do stołu itp.

Opis domu:
Dom wielorodzinny położony w kameralnym mieście w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia (okolice Dortmundu). Opiekunka dostaje do dyspozycji własny pokój z pełnym wyposażeniem oraz osobną łazienką. Najbliższe sklepy znajdują się w odległości 10-15 minut od miejsca zamieszkania.

 

W celu informacji zapraszamy do kontaktu pod nr tel : 77 442 83 38

Poszukiwana opiekunka do Pana Franka z Dortmundu  

Aktualny stan zdrowia:

Pan Frank ma 82 lata, waży 80 kg i ma 175 cm wzrostu. Podopieczny choruje na Parkinsona. Bardzo dobrze odnajduje się w rzeczywistości, nie ma problemów z pamięcią. Pan Frank ma duże problemy z mową, nosi też okulary. Głównie porusza się z pomocą wózka inwalidzkiego i potrzebuje pomocy przy przechodzeniu z łóżka na wózek. Kiedy czuje się lepiej porusza się z pomocą rollatora. Pan Frank ma problemy z inkontynencją zakładane są pieluchy. Podopieczny potrafi zadbać jedynie o higienę twarzy, z  resztą ciała potrzebuje pomocy.
Pan Frank był kiedyś z zawodu inżynierem. Interesuje się żeglugą, lubi czytać i rozwiązywać łamigłówki.

Zadania opiekunki:

Do zadań będzie należała opieka nad Panem Frankiem, pomoc w codziennych czynnościach i zajmowanie się domem. Rodzina preferuje kobietę z komunikatywną/dobrą znajomością języka niemieckiego. Nie musi posiadać prawa jazdy, może być osobą palącą.

Opis domu:

Jest to dom jednorodzinny w mieście. Opiekunka dostanie do dyspozycji własny pokój z pełnym wyposażeniem. Zapewniony jest również dostęp do Internetu. Ok. 10 min. pieszo znajduje się możliwość zrobienia zakupów. W domu znajduje się też zwierzątko. W pobliżu mieszka rodzina, która często Pana Franka odwiedza.

Termin rozpoczęcia zlecenia: początek września

Zadzwoń i dowiedz się więcej !!!!  –

tel.-  77 4428338