OFERTA PRACY W KELSTERBACH.

Poszukujemy opiekunki do małżeństwa:
80-letniej kobiety i 82-letnigo mężczyzny.
AKTUALNY STAN ZDROWIA:
Podopieczna jest sprawna fizycznie, porusza się o własnych siłach, choruje na demencję. Samodzielnie dba o swoją higienę.
Podopieczny porusza się o własnych siłach, jest sprawny umysłowo. Po udarze mózgu pozostały zaburzenia mowy i wykrzywienie kącika ust.
OPIS DOMU:
warunki mieszkaniowe dobre. Państwo mieszkają w dużym domu, gdzie opiekunka ma do dyspozycji pokój z niezbędnym wyposażeniem. W domu jest internet.
Czas wolny do ustalenia.
OPIS OPIEKUNKI:
Poszukujemy kobiety z dobrą znajomością języka niemieckiego, łatwo nawiązującą kontakt, cierpliwą , z poczuciem humoru.
POCZĄTEK ZLECENIA: 13.05.2019
WYNAGRODZENIE – 1350-1400 euro netto /miesiąc.

Zlecenie do samotnego mężczyzny w Wuppertalu kod 42277.

Aktualny stan zdrowia:

Pan Friedhelm: 92 lata, 75kg, 178cm. Pflegegrad 3. Choruje na demencję oraz cukrzycę. Ma zaburzoną orientację w terenie oraz (częściowo) orientację w czasie. Nie ma problemów związanych ze wzrokiem, słuchem oraz mową. Nosi okulary. Pan  Friedhelm jest w stanie samodzielnie się poruszać, lecz potrzebuje przy tym pomocy. Wchodzenie po schodach jest praktycznie niemożliwe. Porusza się przy pomocy rollatora. W domu znajduje się krzesło toaletowe oraz łóżko pielęgnacyjne dla Pana Friedhelma  .  Potrzebuje pomocy przy transferze (wózek-łóżko) i ubieraniu się. Jest w stanie samodzielnie jeść/pić. Pan Friedhelm potrafi samodzielnie umyć sobie twarz oraz zadbać o higienę jamy ustnej, z resztą ciała potrzebuje pomocy drugiej osoby.

Pan Friedhelm to bardzo rodzinny człowiek, domator, ze sporą dozą poczucia humoru. Wcześniej interesowały go wędrówki, teraz natomiast modelarstwo.

Zadania i obowiązki opiekuna/opiekunki:
Do zadań przyszłego opiekuna/opiekunki należeć będzie zajmowanie się gospodarstwem domowym : sprzątanie mieszkania, robienie zakupów, gotowanie, pranie, prasowanie. Pomoc podopiecznemu w codziennym poruszaniu się, higienie. Celem opieki jest utrzymanie pozytywnego nastawienia do życia.

Kogo szukamy:

kobiety bądź mężczyzny, z komunikatywną/dobrą znajomością języka.

Opis domu:

Dom jednorodzinny położony w dużym mieście, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, w okolicy dużych miast: Düsseldorfu, Kolonii oraz Essen.

Opiekun/opiekunka dostanie do dyspozycji pokój z własną toaletą, łóżkiem, stołem oraz dostępem do internetu. Najbliższe sklepy znajdują się ok. 10 min. od miejsca zamieszkania. Często  przychodzą w odwiedziny krewni Pana Friedhelma .

Termin wymiany – ok. 30.04.2020r.

Więcej informacji o zleceniu pod numerem telefonu :  774429040  lub 774428338

Zapraszamy również na naszą stronę na FB :

Pro-Senior opieka nad Seniorami w Niemczech

 

Szukamy niepalącej Pani na bardzo fajne zastępstwo !!!!

Kod okolicy 55270

 

Aktualny stan zdrowia podopiecznej:

Kobieta – 79 lat, 80kg, 170cm.( Pflegegrad 1). Choruje na początkową demencję starczą i nadciśnienie. Dobrze się orientuje . Nie ma problemów ze wzrokiem, słuchem i mową, nosi okulary. Porusza się samodzielnie przy pomocy rollatora. Nie ma problemu z wchodzeniem po schodach, ubieraniu się i jedzeni/piciu. Przesypia całe noce. Wszystkie czynności związane z higieną jest w stanie samodzielnie wykonać. Pani Hildegard jest osobą miłą, lecz zamkniętą w sobie. Lubi oglądać TV i prace w ogrodzie.

 

Obowiązki opiekunki:

Do zadań opiekunki należeć będzie: robienie zakupów (czasami wraz z synem Pani Hildegard-mieszaka osobno), sprzątanie, gotowanie, pranie i prasowanie na porządku dziennym.

 

Kogo szukamy:

Poszukujemy kobiety z dobrym niemieckim, lubiącą rozmawiać, serdeczną i życzliwa,  nie musi posiadać prawa jazdy, nie może to być osoba paląca.

 

Opis domu:

Dom jednorodzinny położony na wsi. Opiekunka otrzyma własny pokój z Internetem.

 

Więcej informacji o zleceniu, terminie rozpoczęcia oraz wynagrodzeniu udzielamy telefonicznie- 774429040 lub 668546354.

 

Opieki potrzebuje Pani Henni  (55271 Stadecken-)

Kogo szukamy:

Kobiety, może to być osoba paląca, z komunikatywnym poziomem języka, bez prawa jazdy.

Aktualny stan zdrowia:
Do opieki jest Pani  Henni Anna Marii  (89 lata,  waga ca. 52 kg, ca 1,56 cm). Pani Henni jest zdrowa umysłowo, ma słabe serce. W ubiegłym roku  przeżyła udar mózgu. Od razu udzielona fachowa pomoc nie spowodowała zmian/szkód w organizmie.  Jednakże p. Henni musi uważać bo sytuacja może się powtórzyć.  Dodatkowo p. Henni cierpi na osteoporozę, musi uważać, aby się nie przewrócić, bo upadek może na stałe unieruchomić staruszkę. Pani Henni potrzebuje asystowania i lekkiej pomocy ze strony opiekunki. Podopieczna chce wiele rzeczy robić sama i jak najdłużej być sprawna ruchowo, chętnie będzie pomagać opiekunce zarówno przy Grundpflege jak i w kuchni podczas przygotowania posiłków. Pani Henni chętnie sobie porozmawia z opiekunką, wyjdzie na spacer w jej towarzystwie. Przyszła podopieczna najchętniej spędza czas oglądając telewizję lub przeglądając gazetę.

Zadania i obowiązki opiekunki:
Do obowiązków opiekunki należeć będzie: sprzątanie, robienie zakupów, gotowanie, mycie naczyń, prasowanie oraz mycie okien (10 okien-po jednym na tydzień).

Opis domu:
Warunki mieszkaniowe dobre,  duży dom, podwórko, ogród. Pani Henni  mieszka w dużym domu wielorodzinnym . Mieszkanie mieści się na drugim piętrze, do którego prowadzi osobne wejście przez klatkę schodową. Mieszkanie jest duże i zadbane. Łazienka jest wyposażona w wannę i brodzik z kabiną prysznicową. Obok sypialni p. Henni jest duży pokój stołowy i gościny z wyjściem na balkon, który będzie cały przeznaczony na pokój opiekunki.  W domu jest  internet.

Termin rozpoczęcia zlecenia – ok. 15.04.2020r. (po świętach Wielkanocnych).

Więcej informacji  o zleceniu pod nr  tel. 774428338 lub 668546354.

 

 

 

Proponujemy nowe zlecenie w Wiesbaden.

Pomocy potrzebuje  pan  Karl-Heinz zamieszkały wraz z żoną  w Wiesbaden ( kod 65187).

Aktualny stan zdrowia podopiecznego :

Pan Karl-Heinz ma 88lat, 175 cm. wzorstu i waży 80kg,  posiada orzeczenie o 4 stopniu niepełnosprawności. Konieczny jest transfer z łóżka na fotel i odwrotnie. Pan choruje na początkową demencję i pojawiają się początkowe oznaki odleżyn. Z uwagi na inkontynencję, zakładane są pieluchy. W domu dostępny jest wannenlifter, do kąpieli przychodzi pflegedienst (rano i wieczorem), jednak może się zdarzyć, że opiekunka awaryjnie będzie musiała umyć pacjenta. Pan Karl-Heinz sporadycznie budzi się w nocy i potrzebuje wtedy pomocy. Jest osobą bardzo spokojną i wdzięczną. Razem z Panem Karl-Heinzem mieszka żona, która jest jednak bardzo mobilna i nie wymaga opieki. Pani Annelise jest całkowicie sprawna, sama gotuje , jest w pełni sprawna umysłowo, jednak nie jest w stanie opiekować się mężem.

Zadania opiekunki:

Do zadań opiekunki będzie należała opieka nad Panem Karl-Heinzem i pomoc Pani Annelise przy obowiązkach domowych. Rodzina preferuje kobietę z komunikatywną znajomością języka niemieckiego. Opiekunka nie musi posiadać prawa jazdy i ważne żeby była osobą niepalącą.

Opis domu:

Jest to dom jednorodzinny w mieście. Opiekunka dostanie do dyspozycji osobne mieszkanie z pełnym wyposażeniem i osobną łazienkę. Zapewniony jest również dostęp do internetu. Około 10 min. od miejsca zamieszkania znajduje się możliwość zrobienia zakupów. W pobliżu mieszka rodzina.

 

Termin rozpoczęcia zlecenia – 20.03.2020r.

Więcej informacji o zleceniu pod nr tel. 668546354 lub 774429040.

Pomocy potrzebuje  pan  Karl-Heinz zamieszkały w Wiesbaden( kod 65187).

Aktualny stan zdrowia podopiecznego :

Pan Karl-Heinz ma 88lat, 175 cm. wzorstu i waży 80kg. Pan Karl-Heinz posiada orzeczenie o 4 stopniu niepełnosprawności. Konieczny jest transfer z łóżka na fotel i odwrotnie. Pan choruje na początkową demencję i pojawiają się początkowe oznaki odleżyn. Z uwagi na inkontynencję, zakładane są pieluchy. W domu dostępny jest wannenlifter, do kąpieli przychodzi pflegedienst (rano i wieczorem), jednak może się zdarzyć, że opiekunka awaryjnie będzie musiała umyć pacjenta. Pan Karl-Heinz sporadycznie budzi się w nocy i potrzebuje wtedy pomocy. Jest osobą bardzo spokojną i wdzięczną. Razem z Panem Karl-Heinzem mieszka żona, która jest jednak bardzo mobilna i nie wymaga opieki. Pani Annelise jest całkowicie sprawna, sama gotuje , jest w pełni sprawna umysłowo, jednak nie jest w stanie opiekować się mężem.

Zadania opiekunki:

Do zadań opiekunki będzie należała opieka nad Panem Karl-Heinzem i pomoc Pani Annelise przy obowiązkach domowych. Rodzina preferuje kobietę z komunikatywną znajomością języka niemieckiego. Opiekunka nie musi posiadać prawa jazdy i ważne żeby była osobą niepalącą.

Opis domu:

Jest to dom jednorodzinny w mieście. Opiekunka dostanie do dyspozycji osobne mieszkanie z pełnym wyposażeniem i osobną łazienkę. Zapewniony jest również dostęp do internetu. Około 10 min. od miejsca zamieszkania znajduje się możliwość zrobienia zakupów. W pobliżu mieszka rodzina.

 

Termin rozpoczęcia zlecenia – 01.04.2020r.

Więcej informacji o zleceniu pod nr tel.  774429040 lub 668546354

Zapisz

Opieki i pomocy w codziennych czynnościach potrzebuje Pan Karl  –

  zamieszkały w  Nieder-Olm – kod 55268

 

Aktualny stan zdrowia:
Pan Karl ma  93 lat, waży  80kg, 170cm.wzrostu,  pflegegrad: 3.Choruje na początkową demencję, ma chorą prostatę, przeszedł amputację nogi i od 19 lat żyje bez prawej kończyny. Potrzebuje pomocy przy wchodzeniu po schodach, przejściu z łóżka na wózek, ubieraniu się oraz jedzeniu/piciu. Miewa problemy ze snem. Jest w stanie częściowo zadbać o swoją higienę: umyć twarz, zęby, miejsca intymne, ogolić się oraz zadbać o pielęgnacje dłoni. Potrzebuje jednak wsparcia w umyciu pleców, nogi i stopy. Pan Karl jest harmonijną, spokojną i szczodrą osobą. Lubi grać w gry planszowe, oglądać telewizję (wiadomości) i czytać gazetę.
Co środę o 11:30 przychodzi opieka pielęgniarska, aby umyć Pana Karla.
Krewni odwiedzają Pana Karla 2-3 razy w miesiącu na parę dni.

Zadania i obowiązki opiekunki:
Do obowiązków opiekunki należeć będzie: sprzątanie mieszkania, robienie zakupów, gotowanie, mycie, prasowanie. Pomoc Panu Karlowi w codziennych czynnościach związanych z higieną i poruszaniem się.

Opis domu:
Dom wielorodzinny położony w małym miasteczku. Opiekunka dostaje do dyspozycji własną jednostkę mieszkaniową z łazienką oraz pełnym wyposażeniem: łóżko, stół, TV, radio szafa oraz dostępem do internetu. Najbliższe sklepy znajdują się ok.10 minut drogi od miejsca zamieszkania.

Termin wymiany – 31.03.20r.

Wynagrodzenie – 1300 E/m-c/netto + premia świąteczna+ premie za dłuższe pobyty.

Opieki i wsparcia potrzebuje Pani Maria zamieszkała w  Stadecken (kod (55271)

Aktualny stan zdrowia Pani Marii:

Pani Maria ma 80 lat, 165cm wzrostu i waży 55kg. Pani Maria na początku stycznia przewróciła się i miała rozcięty łuk brwiowy. Przez ten wypadek opadła jedna powieka i Pani Maria widzi tylko na jedno oko. Pani Maria choruje też na niskie ciśnienie i depresję.  Jeżeli chodzi o orientację to Pani Maria jest całkowicie świadoma. Porusza się samodzielnie. W związku z depresją rytm snu jest czasami zaburzony i Pani Maria budzi się   w nocy , wtedy potrzebuje pomocy Opiekunki. Pani Maria potrafi samodzielnie zadbać o swoją higienę.  Pani Maria jest osobą bardzo serdeczną i lubi prace w ogródku i kwiaty.

Zadania opiekunki:

Opiekunka musi posługiwać się językiem   niemieckim w stopniu komunikatywnym, aby potrafiła łatwo nawiązać kontakt z panią Marią, podnieść ją na duchu i motywować do przeróżnych zajęć (Pani Maria bardzo mało je). Opiekunka może posiadać prawo jazdy, dostępne jest auto z automatyczną skrzynią biegów. Może być osobą palącą, ale tylko na zewnątrz.  Opiekunka będzie musiała się też zająć domem ( sprzątanie, pranie, prasowanie itd.) .

Opis domu:

Jest to dom jednorodzinny na wsi. Opiekunka dostanie do dyspozycji własny pokój z łóżkiem, stołem, telewizorem, kanapą i szafką. Ok. 10 min. od miejsca zamieszkania jest możliwość zrobienia zakupów. W domu znajduje się również akwarium i czasami trzeba by było nakarmić rybki. W pobliżu mieszka rodzina, która przynajmniej raz w tygodniu  odwiedza Panią Marię.

 

 

 PRO-SENIOR

szuka troskliwych i serdecznych

OPIEKUNEK  i OPIEKUNÓW

do pracy z osobami starszymi w Niemczech !!!

Oferujemy:

– atrakcyjne wynagrodzenie oraz premie za dłuższe pobyty ,

– sprawdzone zlecenia,

– legalne zatrudnienie i ubezpieczenie ,

– opłacony transport , wyżywienie i zakwaterowanie u podopiecznego,

– opiekę polskojęzycznego koordynatora.

Zadzwoń 77 4429040  ,  668546354

lub zgłoś się przez naszą stronę

www.prosenior.pl


Zlecenie dla zmienniczki  w INGELHEIM kod  55218 od 03.04.

 

Aktualny stan zdrowia podopiecznej :

Pani Josefa to  89-latnia kobieta , waży  61kg, 165cm wzrostu, u której stwierdzono depresję, ma zawroty głowy oraz lekką sklerozę. Z orientacją czasową, miejscową, do sytuacji i osoby jest u niej dobrze. Jej słuch oraz wzrok są ograniczone (nosi aparat słuchowy oraz okulary). Nie ma problemów z mową. Porusza się bez pomocy innych, opierając się na lasce lub rollatorze. Samodzielnie wchodzi po schodach, ubiera i rozbiera się oraz samodzielnie je. Ma lekkie zaburzenie rytmu spania (budzi się około raz w nocy), lecz nie potrzebuje wtedy pomocy. Nie bierze też środków nasennych.

Jeśli chodzi o higienę osobistą, to pani Josefa nie potrzebuje pomocy. Jedyne, co jej sprawia problemy to pielęgnacja nóg. Raz w tygodniu wybiera się do fryzjera.

Pani Josefa jest osobą wierzącą, lubi dużo mówić, jest  towarzyska. Interesuje się polityką, literaturą, ogrodnictwem i życiem kościelnym.

Opis domu:

Jednorodzinny dom znajdujący się w miasteczku. Opiekunka otrzyma własny pokój z dostępem do Internetu, własną łazienką, łóżkiem, stołem, radio, oknem oraz szafą. W odległości około 10 minut na piechotę od domu znajduje się mały sklep spożywczy, a kolejne 10 minut drogi dalej jest supermarket. Pani Josefa  nie posiada zwierząt domowych. Pani mieszka sama. 2-3x w tygodniu odwiedza ją rodzina.

Opis oraz zadania kandydatki:

Do zadań opiekunki będzie należeć gotowanie, pranie, prasowanie, posprzątanie  mieszkania i raz na jakiś czas będzie trzeba zrobić zakupy. Wymagania rodziny co do opiekunki: kobieta, niemiecki na poziomie komunikatywnym, nie musi posiadać prawa jazdy, najlepiej by było gdyby to była osoba niepaląca .

 

Termin wymiany – 03.04.2020.

Wynagodzenie – 1300 E/netto/m-c + premia za dłuższy pobyt + premia świąteczna.

Więcej szczegółów o zleceniu pod nr tel. 774429040

 

Ostatnio życie wielu z Nas zdominował KORONAWIRUS.

Czym jest i czy słusznie wzbudza aż taką panikę?.

Poznaj WROGA i oswój się z nim trochę !!! Czytaj dalej