… A gdyby tak obchodzić to święto codziennie ? Świat byłby zdecydowanie lepszy.

Dobre uczynki nie wymagają żadnych pieniędzy. Wystarczy poświęcić odrobinę swojego czasu, by pomóc drugiej osobie.

Róbmy dobre uczynki bezinteresownie.

Czy wiedzieliście, że dzisiaj, 28 marca obchodzimy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BEZ KŁAMSTWA ?

Przy tej okazji chcemy opowiedzieć o tym, czego przed wyjazdem dowiaduje się Opiekunka lub Opiekun na temat stanu zdrowia Podopiecznego, warunków mieszkaniowych oraz ogólnie o zleceniu.

WSZYSTKIEGO, CZEGO UDA NAM SIĘ DOWIEDZIEĆ ! Każdy przed wyjazdem na nowe zlecenie otrzymuje kopię Bedarfsanalyse wypełnionego przez rodzinę naszego Podopiecznego. Tam znajdują się informacje na temat chorób, ogólnego stanu zdrowia, stopnia niepełnosprawności. Informacje w czym Podopieczny lub Podopieczna potrzebują pomocy. Opis jakie Opiekunka lub Opiekun będą mieli obowiązki w domu oraz jakie są warunki mieszkaniowe. Są informacje na temat charakteru oraz zainteresowań danej osoby. Często rodzina rozpisuje ogólny przebieg dnia z podziałem na godziny. Jest też miejsce na informacje dotyczące ewentualnych problemów z nocnym wstawaniem.

Oprócz Bedarfsanalyse, która jest wypełniona w języku niemieckim nasi Opiekunowie i Opiekunki otrzymują Opis Zlecenia w języku polskim.

Dodatkowo Nasi Koordynatorzy sprawdzają zlecenia osobiście i przekazują naszym pracownikom szczere informacje. Nie tylko te pozytywne…

ŻYCZYMY PAŃSTWU MIŁEGO DNIA ! Szczerze, bez kłamstw.