„ Co jedenasty człowiek ma zdiagnozowaną cukrzycę”. Taką informację znaleźliśmy dzisiaj w internecie. Szok ! Pierwsza niezakaźna epidemia na świecie – tak często nazywana jest ta, chyba najbardziej popularna choroba cywilizacyjna.

A co to w ogóle jest ta CUKRZYCA ? Według definicji WHO: „To grupa chorób metabolicznych charakteryzujących się hiperglikemią wynikającą z defektu wydzielania lub działania insuliny wydzielanej przez trzustkę”. Według tej samej organizacji cukrzyca jest główną przyczyną ślepoty, niewydolności nerek, zawałów serca, udarów mózgu i amputacji kończyn dolnych.

Ale spokojnie ! Jeśli już zdiagnozowano u Ciebie cukrzycę, to przede wszystkim musisz wiedzieć, że z kontrolowaną chorobą można całkiem normalnie żyć i funkcjonować w społeczeństwie.

Mamy wpływ na to, jak choroba się rozwija. Trzeba po prostu przestrzegać zaleceń lekarza, przyjmować leki i insulinę jeśli to konieczne. A przede wszystkim trzeba ZDROWO ŻYĆ ! Zdrowo się odżywiać, jak najwięcej się ruszać, no i badać się regularnie.

Składamy najserdeczniejsze życzenia, dobrego zdrowia, nieustającej pogody ducha oraz bliskich i wspierających ludzi wokół.

Kim jest Opiekun Osób Starszych? To osoba, która odgrywa bardzo istotną rolę w społeczeństwie. To ktoś, kto sprawia, że Seniorom żyje się lepiej. Ktoś, kto daje poczucie bezpieczeństwa. I mowa tu nie tylko o Podopiecznych, ale i o ich bliskich, którzy wiedzą, że członek rodziny wymagający opieki jest w dobrych rękach.

Starość nierzadko bywa trudna, nieprzyjemna oraz bolesna. I właśnie wtedy pojawiają się oni, Opiekunowie i Opiekunki Osób Starszych. Osoby, które są nie tylko wsparciem przy czynnościach życia codziennego, ale też podnoszą na duchu w gorsze dni.

Drogie Opiekunki i Opiekunowie ! Dziękujemy za Waszą pełną poświęcenia i zaangażowania pracę. Życzymy wszystkiego dobrego ! Spokojnych zleceń, wspaniałych urlopów, zdrowia, pogody ducha oraz spełnienia marzeń.

Zespół PRO-Senior