Często idziemy do lokalnej piekarni i patrzymy na piękną bułeczkę lub wypieczony bochen chleba…..taka ochota w nas….tylko jak to powiedzieć…..? Wszystkim lubiącym pieczywo ułatwiamy zadanie….

Witam Pani Aniu, miło jest Panią powitać w naszych szeregach.

Rozpoczynamy cykl wywiadów z panią. Chcemy przybliżyć potencjalnym opiekunkom specyfikę tej pracy ale przede wszystkim podzielić się cennymi spostrzeżeniami i doświadczeniem jakie pani zdobyła w pracy jako opiekun osób starszych.

M.G. Na wstępie proszę nam o sobie troszkę opowiedzieć.

A.B. Witam wszystkich serdecznie.

Nazywam się Anna Brueschke, mieszkam w Kołobrzegu. Z wykształcenia jestem pedagogiem resocjalizacji, kilka lat spędziłam w Hamburgu, tam uczęszczałam do szkoły, pogłębiając wiedzę języka niemieckiego. W Polsce podjęłam się dodatkowo uczestnictwa w kursach masażu leczniczego (masażu klasycznego, limfatycznego, akupresury stóp oraz wiele innych technik) zdobywając certyfikaty w tym zakresie. Pracowałam kilka lat na Wellness Spa w jednym z kołobrzeskich hoteli wykonując masaże lecznicze. Miałam bardzo dużo podopiecznych z Niemiec którzy odbywali pobyt kuracyjny. W charakterze opiekuna pracuję od 2012 roku, jest to bardzo odpowiedzialna praca. Uważam, że osoby które chcą pracować w charakterze opiekuna osób starszych powinny mieć do tego predyspozycje, mieć serce do ludzi, duże pokłady cierpliwości oraz chęć niesienia pomocy innym ludziom. Oczywiście dodatkowo znać język niemiecki w stopniu komunikatywnym.

M.G. Jak zaczęła się Pani przygoda w opiece?

A.B. Decyzję o pracy w charakterze opiekuna osób starszych podjęłam nagle. W 2012 straciłam ukochanego tatę i postanowiłam wyjechać z kraju, potrzebowałam zmiany i chciałam nieść pomoc innym ludziom.

M.G. Jak pani myśli, jakie są największe zagrożenia w tej pracy?

A.B. Myślę, że największym zagrożeniem jest sytuacja kiedy ludzie wyjeżdżają nielegalnie do opieki, te osoby narażają się na wiele zagrożeń oraz przykrych zdarzeń.

M.G. Jak pani sobie radzi ze stresem?

A.B. Jeżeli chodzi o radzenie sobie w sytuacjach stresujących to mam ulubione rzeczy które zawsze na mnie dobrze działają, uwielbiam słuchać muzyki i robić na drutach w wolnej chwili, dziergam piękne swetry. To mnie zawsze uspokaja.

M.G. Proszę opowiedzieć w paru zdaniach o poziomie opieki socjalnej w Niemczech?

A.B. Myślę, że opieka socjalna w Niemczech jest niezwykle rozwinięta i bardzo dobrze zorganizowana. Ludziom żyje się tam lepiej.

M.G. Czy to prawda, że wiele pań woli pracować nielegalnie jako opiekunka? Jak pani myśli skąd takie decyzje?

A.B. Tak to prawda, wiele już widziałam, znam temat doskonale. Wiele pań wyjeżdża do pracy nielegalnie. Nie patrzą na zagrożenia. Podejmują taką decyzję z różnych przyczyn np. znajoma znajomej załatwia taką pracę lub są niedoinformowane i chcą ukryć dodatkowe dochody będąc na emeryturze lub rencie rodzinnej przykładowo. Zdarza się że takie osoby mają obciążenia komornicze i nie chcą ukazać dochodów. To jedne z głównych przyczyn moim zdaniem.

M.G. Skąd pomysł na pracę w charakterze rekruterki?

A.B. Propozycje pracy otrzymałam bezpośrednio od firmy Prosenior, zresztą miałam okazję już wcześniej pracować w Proseniorze. Firma poznając mnie bliżej, moje referencje oraz doświadczenie zaproponowała mi współpracę w charakterze rekrutera. Bardzo się z tego cieszę, ponieważ mogę połączyć doświadczenie w opiece z rekrutacją. Wiem na co mam zwrócić szczególną uwagę w rozmowach.

M.G. Według statystyk społeczeństwo europejskie jest coraz starsze, żyjemy coraz dłużej więc można by przyjąć tezę, że zapotrzebowanie na rynku opieki będzie stale rosło? Czy podziela Pani ten pogląd?

A.B. Oczywiście. Uważam, że coraz więcej starszych ludzi będzie potrzebować pomocy w swoich domach i oby każdy z nich otrzymał pomoc.

M.G. Na dziś dziękuję bardzo i życzę wielu sukcesów.

A.B. Dziękuję serdecznie.

M.G. Już dziś zapraszam na kolejny wywiad z panią Anią.

Szczegóły już wkrótce na naszym blogu.

Serdecznie zapraszam.

Wywiad z Anną Brueschke przeprowadziła Magdalena Goeldner

Jest nam szalenie miło powitać na pokładzie Pro-Seniora nową rektuterkę mobilną na teren woj. zachodnio-pomorskiego!

Pani Anna Brueschke to doświadczona opiekunka, która przez lata opiekowała się chorymi na terenie Niemiec.

Pani Ania zna temat od podszewki i doskonale wie, z czym się wiąże ta trudna praca oraz jakimi cechami powinna być obdarzona potencjalna opiekunka.  Z pewnością doświadczenia jakie zebrała w tym okresie, pomogą w nowych wyzwaniach, jakie stawia przed Nią nasza firma.

Zatem … WITAMY!

Życzymy wielu sukcesów w nowej pracy 🙂

Wymarzona opiekunka 🙂

Szukając potencjalnego opiekuna dla osoby starszej często zadaję sobie pytanie…

Jaka jest moja idealna, wymarzona kandydatka do pracy w charakterze opiekuna osoby starszej?

Przygotowując się do spotkania rekrutacyjnego, po prostu wyobrażam sobie, że to ja sama potrzebuje takiego wsparcia, więc zadaję sobie podstawowe pytanie…

Jakie cechy chciałabym by miała osoba, której powierzam siebie, którą wpuszczę do swojego domu.

Rozmawiając z potencjalną kandydatką do pracy pytam, jak by się czuła w określonych sytuacjach? Jak sobie radzi ze stresem, jaki niewątpliwie towarzyszy w nowej pracy, nowym miejscu, z dala od bliskich? Czy zdaje sobie sprawę  z odpowiedzialności za stan zdrowia pacjenta?

W doborze kandydata jesteśmy być bardzo ostrożni. Mamy na uwadze dobro pacjenta i doskonale zdajemy sobie sprawę z odpowiedzialności jaka na nas spoczywa. Dlatego jesteśmy bardzo wymagający jeśli chodzi o zatrudnianie przez nas opiekunki. Stawiamy na jakość! I nie zatrudniamy każdego, co jest plagą w innych firmach… Dla nas liczy się człowiek i jego dobro.

Opiekun osoby starszej to trudna i wymagająca praca. Często obciążająca psychicznie i fizycznie. I nie każdy nadaje się by taką pracę wykonywać. Przygotowując profil kandydata jesteśmy staranni i uważni.

Jakie cechy ma nasz idealny kandydat do pracy?

Przede wszystkim empatia i chęć do niesienia pomocy osobie, która nie jest w stanie samodzielnie wykonywać codziennych czynności. Osoba powinna cechować się też cierpliwością oraz spokojem. Zachowanie „zimnej krwi” w stresujących sytuacjach oraz kreatywność w ułatwieniu sobie pracy, są przez nas równie pożądanymi cechami.   Wymagamy też znajomości języka niemieckiego umożliwiającego swobodną komunikację.

Kolejna trudna kwestia. Mając na uwadze, że często zatrudniamy osoby 50+ zdajemy sobie sprawę z różnych przypadłości, jakie po prostu wynikają z wieku naszych opiekunek. Dlatego jako nieliczni wymagamy uzyskania zdolności do pracy od lekarza medycyny pracy. Jest to szalenie niepopularne wśród innych agencji. Jednak MY stawiamy na rzetelność i pilnujemy wszystkich formalnych kwestii zatrudnienia. Mówiąc wprost, po prostu nie możemy wysłać osoby chorej do naszego podopiecznego. Stanowi to zagrożenie dla niego samego, ale jest również niebezpieczne dla samej opiekunki. Z całą mocą podkreślamy to w naszych rozmowach, że kwestie odpowiedzialności za naszego pracownika oraz podopiecznego są dla nas najwyższym priorytetem.

Jesteśmy szalenie dumni, że wyróżniamy się na rynku agencji rzetelnością oraz jakością świadczonej usługi. Nasze opiekunki zostają z nami na lata, mając gwarancję legalnego zatrudnienia, wypłacalności oraz pełnego wsparcia na każdym etapie współpracy.

My sami staramy się nadążać za dynamicznym rynkiem usług opiekuńczych i dokładamy wszelkich starań by zachowywać najwyższe standardy naszej usługi.

Znajdź pracę z Pro-Senior!

Zapraszamy do aplikowania na nasze oferty pracy!

Ten artykuł powstał w odpowiedzi na różne zapytania, wątpliwości jakie trafiają się w naszej branży.

Wiele się słyszy o opiece w Niemczech. Nasi zachodni sąsiedzi mogą się pochwalić dobrze zorganizowaną opieką na osobami starszymi a zapotrzebowanie na dobrą opiekę stale rośnie, w szczególności w starzejącym się europejskim społeczeństwie.

Należy tutaj wspomnieć, że Polki pracujące jako opiekunki są bardzo chwalone. Przede wszystkim za empatie oraz za fachowość usług jakie świadczą. Dziś dobra opiekunka to „pracownik deficytowy”. Także wśród Agencji jest duża konkurencja. Warto zwrócić uwagę też na odpowiedź rynku edukacyjnego w tej kwestii. Dziś po prostu można się nauczyć się tego zawodu.

Wracając do meritum naszego artykuły przedstawimy Państwu zagrożenia jakie niesie za sobą nielegalne zatrudnienie. Może się wydać to nawet banalne, że piszemy o tym, jednak chcemy by każdy kto trafi na naszą stronę www.prosenior.pl zdawał sobie sprawę z powagi sytuacji, jaką z pewnością jest wyjazd do pracy za granicę.

Podkreślamy za każdym razem, w każdej rozmowie jaką przeprowadzamy podczas rekrutacji, że legalność zatrudnienia jest warunkiem koniecznym do bezpiecznego przebywania w miejscu pracy w szczególności za granicą.

Nasza Agencja jest sprawdzonym i rzetelnym pracodawcą. Można nas sprawdzić w KRS, oraz jesteśmy wpisani do rejestru agencji pośrednictwa pracy. Także zawierając umowę z niemieckim zleceniodawcą zapewniamy naszym pracownikom w pełni legalne zatrudnienie, dopilnowując wszystkich formalności.

Co daje legalność zatrudnienia:

– kwestie formalno-prawne są uregulowane ze strony zleceniodawcy oraz zleceniobiorcy za pośrednictwem Agencji np. Pro-Senior sp. z o.o.

– odprowadzanie wymagalnych składek

– terminowość wynagrodzenia

– sprawdzone przez kooperanta miejsce pracy

– wsparcie ze strony opiekuna w Niemczech

– godne warunki pracy

Można by przecież rzec, że to po prostu oczywiste w końcu mamy XXI wiek… jednak po wielu rozmowach, przeczytanych artykułach na ten temat wyłania się inna rzeczywistość … smutna prawda  o ”pracy na czarno”. Ileż to razy słyszeliśmy o oszukanych pracownikach, niegodnych warunkach pracy itd.

Nielegalność zatrudnienia niesie za sobą szereg zagrożeń:

– przede wszystkim opiekunka jest zdana sama na siebie, bez wsparcia kogoś na miejscu, często stają się ofiarami oszustów i naciągaczy

–  pracując bez umowy, opiekunka nie ma żadnej gwarancji wypłaty wynagrodzenia za pracę

– istnieje ryzyko zetknięcia się z nieuczciwymi osobami, które werbują opiekunki do pracy, żądając w zamian pieniędzy za załatwienie spraw i wiele innych niebezpieczeństw związanych z tym problemem

– zdarza się że opiekunki wracają do Polski bez środków do życia, a pracując nielegalnie zgłoszenie sprawy na policji jest w tym momencie niemożliwe

– za brak odpowiedniej dokumentacji potwierdzającej legalność zatrudnienia grożą wysokie sankcje – wysokie kary finansowe oraz wydalenie z kraju i wieloletni zakaz wyjazdu

Praca „na czarno” jest zmorą wielu branż. Należy pamiętać, że umowa jaką zawieramy z pracodawcą musi być dla nas jasna i zrozumiała. Pokuszę się o kolejny banał! Czytajmy co podpisujemy! Sprawdzajmy opnie o pracodawcach, czytajmy fora internetowe. Dziś w dobie Internetu mamy dostęp do szeregu informacji na interesujący nas temat.

Niniejszy artykuł powstał we współpracy z panią Anią Bryszke.

Dziś kilka słów o jedzeniu…

Pamiętajmy, że prawidłowe odżywianie jest kluczem do dobrego zdrowia jak i samopoczucia na każdym etapie naszego życia.

W wieku senioralnym szczególnie ważna jest zbilansowana dieta oraz regularność w przyjmowaniu posiłków.

U seniorów często występującym problemem jest brak apetytu oraz niedożywienie, które jest spowodowane nie dostarczaniem do organizmu właściwych dla wieku składników odżywczych oraz mikroelementów. Niedożywienie to bardzo niebezpieczny stan. Wraz z utratą masy ciała, osłabieniu ulega siła mięśniowa, kości ulegają demineralizacji i w efekcie są bardziej łamliwe. Obniża się sprawność psychomotoryczna. Niedożywienie sprzyja też szybszemu rozwojowi infekcji. I rzecz jasna pogorszeniu ulega ogólne samopoczucie.

Trzeba pamiętać, że większość seniorów przyjmuje leki na różnorakie schorzenia i choroby    a zachowanie odpowiedniej diety jest często warunkiem koniecznym, by organizm właściwie przyswajał leki: tak jest np. w przypadku diabetyków czy osób z problemami sercowymi lub naczyniowymi. Wraz z wiekiem zwiększa się też zapotrzebowanie na takie składniki odżywcze jak: witaminy (D, A, E, B) oraz minerały jak np. wapń. U seniorów również często stwierdza się niedobory białkowe.

Dużym problemem wśród seniorów jest brak apetytu. Może być on spowodowany różnymi czynnikami, m.in. obniżenia wydzielania śliny, trudności  w przełykaniu czy trudności  w żuciu pokarmu. Z wiekiem pogarsza się też funkcjonowanie zmysłu węchu i smaku.

U ludzi w podeszłym wielu w organizmie zachodzi również wiele innych zmian: zmniejsza się pojemność płuc, spowolnieniu ulega metabolizm, osłabia się sprawność fizyczna, sprawność umysłowa i rośnie ryzyko rozwoju chorób przewlekłych, złamań czy innych kontuzji. Dlatego prawidłowe odżywianie tym etapie życia jest szczególnie ważne.

Dziś na rynku mamy żywność specjalnego przeznaczenia medycznego. Suplementacja witaminowa, syropy na apetyt, preparaty na problemy pokarmowe i trawienne i wiele innych środków wspomagających dla ludzi starszych.

Kolejna kwestia to zmiana nawyków żywieniowych. Generalnie zaleca się odstawienie używek: jak kawa, alkohol czy papierosy. Również spożywanie w nadmiarze cukru i soli, znacząco zwiększa ryzyko rozwoju cukrzycy, kamieni nerkowych czy nadciśnienia tętniczego. Powinno się wyeliminować z diety posiłki ciężkostrawne, tłuste oraz smażone. Zatem senior powinien spożywać jak najwięcej owoców i warzyw, jeść lekkostrawne posiłki, sałatki i pić dużo wody najlepiej niegazowanej oraz naturalne soki. W myśl zasady jedz mniej a częściej — dla seniora zalecane jest spożywanie od 4 do 5 posiłków dziennie. Mniejsze ilości spożywanego jedzenia sprawi lepsze przyswajanie pokarmu i nie będzie tak obciążać żołądka podczas trawienia. Należy oczywiście pamiętać, że w przypadku określonych chorób jak np.: cukrzyca, choroby nerkowe, choroba wieńcowa, choroby układu pokarmowego itd. dietę układa lekarz. I pacjent powinien stosować się ściśle do zaleceń lekarza.

Pamiętajmy również by zachęcać seniora do aktywności fizycznej i umysłowej. Dbajmy też by senior miał jakieś hobby! Sprawność umysłową świetnie pobudza czytanie, gry logiczne, szachy, karty.

Najważniejsze na koniec! Nikt nie lubi być sam! W czasach gdzie jesteśmy zabiegani często zapominamy o naszych seniorach.

Stawiamy na jakość!

Dziś na rynku jest wiele Agencji zatrudniających opiekunów dla osób starszych w całej Europie.

Wybierając Agencję, pamiętaj by sprawdzić czy zapewnia legalne zatrudnienie!  Niepokojących  sygnałów z rynku jest wiele. Nierzetelne Agencje zatrudniające nielegalnie, skandaliczne warunki pracy czy niewypłacanie wynagrodzenia to tylko niektóre z problematycznych kwestii.

Pro-Senior sp. z o.o. to licencjonowana Agencja wpisana na Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia.

Wybierając pracę z Nami na masz gwarancję LEGALNOŚCI zatrudnienia oraz pełne wsparcie na każdym etapie swojej pracy!

Przyjdź do NAS i zacznij zarabiać jako opiekun osób starszych!

Zapraszamy serdecznie do kontaktu:)!

Zapraszamy na naszą stronę www.prosenior.pl, znajdziecie tu najnowsze ogłoszenia o pracę jaką oferujemy każdej osobie, która chciałaby spróbować swoich sił w opiece nad osobami starszymi.

Oferujemy stabilne warunki zatrudnienia, wsparcie na każdym etapie współpracy.

Zapraszamy do kontaktu J

Witamy serdeczne po dłuższej przerwie.

Od 1 września ruszamy z cyklami artykułów.

Co u nas znajdziecie?

Najrozmaitsze porady dla Seniorów, artykuły medyczne, najnowsze informacje z rynku medycznego.

Zapraszamy J