,

20 PAŹDZIERNIK – EUROPEJSKI DZIEŃ SENIORA

Dzisiaj w kalendarzu mamy kolejny wyjątkowy dzień – Europejski Dzień Seniora.

Co miało na celu ustanowienie takiego wydarzenia ?

Przede wszystkim zwrócenie uwagi na problem, jakim jest DYSKRYMINACJA OSÓB STARSZYCH. Często nie traktuje się ich poważnie, społeczeństwo nie liczy się z ich zdaniem, a poglądy na różne tematy nie są brane pod uwagę. Może czasami warto się nad tym zastanowić ? To przecież Seniorzy mają największy bagaż doświadczeń, więc może wiedzą, o czym mówią zwracając nam uwagę ?

Kolejnym bardzo ważnym tematem poruszanym dzisiaj jest UTRUDNIONY DOSTĘP DO ODPOWIEDNIEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ. Można go było zauważyć przede wszystkim w czasie pandemii, ale niestety również i przed nią , jak i teraz, kiedy powoli wszystko powinno wracać do normy.

O czym jeszcze rozmawia Europa w dniu dzisiejszym ? A mianowicie o AKTYWIZACJI SENIORA, czyli o zapewnieniu mu dostępu do realizowania swoich zainteresowań oraz pasji. Na szczęście powstaje coraz więcej Klubów Seniora, które oferują różnego rodzaju kursy oraz warsztaty. Na przykład kurs komputerowy, czy warsztaty z zdrowego gotowania. Klub Seniora to również możliwość spotkań z innymi, wspólnych wyjazdów na wycieczki, koncerty, itd.

Nasi drodzy Seniorzy, składamy Wam najlepsze życzenia. Niech dojrzały wiek będzie dla Państwa czasem radości oraz spełnienia.

A my, młodzi ludzie pamiętajmy, że od Seniorów możemy się naprawdę wiele nauczyć. Darzmy ich szacunkiem nie tylko dzisiaj, ale każdego dnia w roku.