Praca dla Pani z dobrym niemieckim!!! Gerlingen!!!

Szukamy Opiekunki posługującej się dobrze j. niemieckim do Pani Lilo.

Aktualny stan zdrowia

Pani Lio: 89 lat, 50kg, 162cm. Stopień niepełnosprawności 2. Pani Lio jest osobą niepełnosprawną, ma problemy z chodzeniem uwarunkowane wiekiem. Porusza się za pomocą laski. Ma zaburzony rytm snu. Nie występują problemy związane z utrzymaniem moczu czy stolca,tym samym nie potrzebuje pomocy przy pójściu do toalety.  Pani Lio jest osobą w pełni sprawną umysłowo, dodatkowo nie ma żadnych ograniczeń związanych z mową, słuchem czy wzrokiem (pomimo noszenia okularów).  Jest w stanie samodzielnie wstawać, poruszać się,  jeść/pić. Potrzebuje jedynie pomocnej dłoni przy ubieraniu się czy myciu.

Pani Lio to przyjacielska, pełna życia, spokojna osoba. Czasami bywa niecierpliwa. Nigdy nie występują u niej takie cechy jak bycie dominującą, depresyjną czy agresywną.

Obecnie Pani Lio nie korzysta obecnie z opieki medycznej (Pflegedienst).


Zadania i obowiązki opiekunki

Do zadań opiekunki należeć będzie pomoc Pani Lio w codziennych czynnościach, jak np.: kąpiel, pielęgnacja stóp, czesanie włosów oraz towarzyszenie na spacerach. Ponadto do obowiązków opiekunki należeć będzie prowadzenie gospodarstwa domowego: robienie zakupów (dwa razy w tygodniu), prasowanie, sprzątanie mieszkania, zmiana pościeli, robienie prania (raz w tygodniu) oraz przygotowywanie posiłków, nakrywanie oraz sprzątanie stołu i zmywanie naczyń (codziennie).

Preferencje rodziny: kobieta w wieku od 40 do 70 lat, posiadająca komunikatywną bądź dobrą znajomość języka niemieckiego, mająca przynajmniej rok doświadczenia w opiece.

Opis domu

Dom jednorodzinny położony w kameralnym mieście, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Stuttgart.  Mieszkanie Pani Lio znajduje się na parterze. Opiekunka ma do swojej dyspozycji własny pokój  z dostępem do internetu (brak telewizora!). Najbliższe sklepy to ok. 20 minut piechotą. Pani Lio mieszka sama. Najbliższa rodzina mieszka natomiast 3km dalej, przychodzi czasem w odwiedziny.Mile widziane drobne prace ogrodowe.

Termin rozpoczęcia zlecenia 01.12.2019

Więcej informacji o zleceniu  pod numerem 774429040