Wymarzona opiekunka :)

Wymarzona opiekunka :)

Szukając potencjalnego opiekuna dla osoby starszej często zadaję sobie pytanie…

Jaka jest moja idealna, wymarzona kandydatka do pracy w charakterze opiekuna osoby starszej?

Przygotowując się do spotkania rekrutacyjnego, po prostu wyobrażam sobie, że to ja sama potrzebuje takiego wsparcia, więc zadaję sobie podstawowe pytanie…

Jakie cechy chciałabym by miała osoba, której powierzam siebie, którą wpuszczę do swojego domu.

Rozmawiając z potencjalną kandydatką do pracy pytam, jak by się czuła w określonych sytuacjach? Jak sobie radzi ze stresem, jaki niewątpliwie towarzyszy w nowej pracy, nowym miejscu, z dala od bliskich? Czy zdaje sobie sprawę  z odpowiedzialności za stan zdrowia pacjenta?

W doborze kandydata jesteśmy być bardzo ostrożni. Mamy na uwadze dobro pacjenta i doskonale zdajemy sobie sprawę z odpowiedzialności jaka na nas spoczywa. Dlatego jesteśmy bardzo wymagający jeśli chodzi o zatrudnianie przez nas opiekunki. Stawiamy na jakość! I nie zatrudniamy każdego, co jest plagą w innych firmach… Dla nas liczy się człowiek i jego dobro.

Opiekun osoby starszej to trudna i wymagająca praca. Często obciążająca psychicznie i fizycznie. I nie każdy nadaje się by taką pracę wykonywać. Przygotowując profil kandydata jesteśmy staranni i uważni.

Jakie cechy ma nasz idealny kandydat do pracy?

Przede wszystkim empatia i chęć do niesienia pomocy osobie, która nie jest w stanie samodzielnie wykonywać codziennych czynności. Osoba powinna cechować się też cierpliwością oraz spokojem. Zachowanie „zimnej krwi” w stresujących sytuacjach oraz kreatywność w ułatwieniu sobie pracy, są przez nas równie pożądanymi cechami.   Wymagamy też znajomości języka niemieckiego umożliwiającego swobodną komunikację.

Kolejna trudna kwestia. Mając na uwadze, że często zatrudniamy osoby 50+ zdajemy sobie sprawę z różnych przypadłości, jakie po prostu wynikają z wieku naszych opiekunek. Dlatego jako nieliczni wymagamy uzyskania zdolności do pracy od lekarza medycyny pracy. Jest to szalenie niepopularne wśród innych agencji. Jednak MY stawiamy na rzetelność i pilnujemy wszystkich formalnych kwestii zatrudnienia. Mówiąc wprost, po prostu nie możemy wysłać osoby chorej do naszego podopiecznego. Stanowi to zagrożenie dla niego samego, ale jest również niebezpieczne dla samej opiekunki. Z całą mocą podkreślamy to w naszych rozmowach, że kwestie odpowiedzialności za naszego pracownika oraz podopiecznego są dla nas najwyższym priorytetem.

Jesteśmy szalenie dumni, że wyróżniamy się na rynku agencji rzetelnością oraz jakością świadczonej usługi. Nasze opiekunki zostają z nami na lata, mając gwarancję legalnego zatrudnienia, wypłacalności oraz pełnego wsparcia na każdym etapie współpracy.

My sami staramy się nadążać za dynamicznym rynkiem usług opiekuńczych i dokładamy wszelkich starań by zachowywać najwyższe standardy naszej usługi.

Znajdź pracę z Pro-Senior!

Zapraszamy do aplikowania na nasze oferty pracy!