,

Wymiana na zleceniu, czyli o co zapytać Opiekunkę, którą zmieniam.

Bardzo dbamy o to, aby w dniu zjazdu ze zlecenia Opiekunka znalazła czas na przekazanie niezbędnych informacji swojej Zmienniczce. Zdecydowanie ułatwia to przyszłe relacje Podopiecznego z nową Opiekunką.

Między innymi warto zapytać o to, jak wygląda typowy dzień Podopiecznego, czyli, o której wstaje, co chętnie je na śniadanie, jak wygląda poranna toaleta, co lubi robić do południa, jakie gazety czyta, jakie programy w telewizji lubi oglądać, a może w ogóle nie lubi telewizji i woli ciszę ? Czy lubi grać w gry planszowe , czy chętnie chodzi na spacery ? Co sprawia mu przyjemność ? A czego nie lubi i go denerwuje ? Co najlepiej gotować na obiad, czy woli prostą kuchnie, a może chętnie próbuje nowych rzeczy ? Jakie ma wieczorne przyzwyczajenia, czy wcześnie kładzie się spać, czy budzi się w nocy ?

Bardzo ważne jest również, aby zapytać, o choroby Podopiecznego, jak też wiedzieć jak wygląda ewentualny transfer z łóżka na wózek, aby nie zrobić krzywdy sobie oraz Podopiecznemu.

Istotne jest też przekazanie informacji o tym, jakie znajdują się pomocne sprzęty w domu i gdzie one są. Czyli po prostu „ co gdzie leży „. Gdzie najlepiej robić zakupy, a nawet można zapytać o to, gdzie warto pójść na spacer podczas przerwy.

Drogie Opiekunki zjeżdżające ze zlecenia, pamiętajcie, że im więcej informacji przekażecie, tym łatwiej będzie przebiegać praca Zmienniczki, jak również mniej stresu będzie kosztować Podopiecznego taka zmiana.

Szanowne Opiekunki przyjeżdżające na zlecenie, nie bójcie się pytać, to nic nie kosztuje, a na pewno usprawni waszą pracę.

Wspierajcie się nawzajem.