Zastępstwo na 15.11. – 42277 Wuppertal- Premia Świąteczna !!!!

Zlecenie do samotnego mężczyzny w Wuppertalu.

Aktualny stan zdrowia:

Pan Friedhelm: 92 lata, 75kg, 178cm. Pflegegrad 3. Choruje na zaawansowaną demencję oraz cukrzycę. Ma zaburzoną orientację w terenie oraz (częściowo) orientację w czasie. Nie ma problemów związanych ze wzrokiem, słuchem oraz mową. Nosi okulary. Pan  Friedhelm jest w stanie samodzielnie się poruszać, lecz potrzebuje przy tym pomocy. Wchodzenie po schodach jest praktycznie niemożliwe. Porusza się przy pomocy rollatora. W domu znajduje się krzesło toaletowe oraz łóżko pielęgnacyjne dla Pana Friedhelma  .  Potrzebuje pomocy przy transferze (wózek-łóżko) i ubieraniu się. Jest w stanie samodzielnie jeść/pić. Miewa trudności ze snem, aczkolwiek bywa to dość rzadko i nie potrzebuje przy tym pomocy opiekuna/opiekunki. Pan Friedhelm potrafi samodzielnie umyć sobie twarz oraz zadbać o higienę jamy ustnej, z resztą ciała potrzebuje pomocy drugiej osoby.

Pan Friedhelm to bardzo rodzinny człowiek, domator, ze sporą dozą poczucia humoru. Wcześniej interesowały go wędrówki, teraz natomiast modelarstwo.

Zadania i obowiązki opiekuna/opiekunki:
Do zadań przyszłego opiekuna/opiekunki należeć będzie zajmowanie się gospodarstwem domowym : sprzątanie mieszkania, robienie zakupów, gotowanie, pranie, prasowanie. Pomoc podopiecznemu w codziennym poruszaniu się, higienie. Celem opieki jest utrzymanie pozytywnego nastawienia do życia.

Kogo szukamy:

kobiety bądź mężczyzny, z komunikatywną/dobrą znajomością języka.

Opis domu:

Dom jednorodzinny położony w dużym mieście, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, w okolicy dużych miast: Düsseldorfu, Kolonii oraz Essen.

Opiekun/opiekunka dostanie do dyspozycji pokój z własną toaletą, łóżkiem, stołem oraz dostępem do internetu. Najbliższe sklepy znajdują się ok. 10 min. od miejsca zamieszkania. Często  przychodzą w odwiedziny krewni Pana Friedhelma .

Więcej informacji o zleceniu pod numerem telefonu : 77 44283338 lub 774429040

Zapraszamy również na naszą stronę na FB :

Pro-Senior opieka nad Seniorami w Niemczech