Zlecenie do samotnej Pani Augusty na 16.12.2019r. Okolice Mainz.

Szukamy opiekunki z dobrym niemieckim do Pani Auguste- 

kod miejscowości – 56288  okolice Mainz.

Aktualny stan zdrowia:
Pani Auguste: (91 lat, 150cm, 80kg),  ma Pflegestufe 3. Choruje na osteoporozę, ma alergię oraz problemy z chodzeniem uwarunkowane wiekiem – ma luźne sztuczne kolano. Porusza się przy pomocy rollatora, natomiast na dłuższe spacery potrzebny jest jej wózek inwalidzki. Pani Auguste nie trzyma moczu, zostają jej zakładane pieluchy. Jest osobą niepalącą i nie choruje na zakaźne choroby. Nie ma ograniczeń związanych ze wzrokiem, słuchem, ani mową (nosi okulary). Orientuje się bardzo dobrze, jedynie z orientacją w czasie miewa częściowe kłopoty. Potrzebuje częściowej pomocy przy czynnościach związanych z higieną intymną, pielęgnacją skóry, jamy ustnej oraz całkowitej pomocy przy kąpieli reszty części ciała i myciu włosów. Jest w stanie samodzielnie jeść/pić, do jej ulubionych potraw należą ryby, kurczak, banany. Przy ubieraniu się jest całkowicie skazana na pomoc osób trzecich. Rytm snu jest tylko częściowo zaburzony(babcia w nocy nie potrzebuje pomocy opiekunki).

Do domu Pani Auguste, od wielu lat, przychodzi dwa razy dziennie służba opiekuńcza (Pflegedienst), który podaje podopiecznej lekarstwa, zakłada i rozbiera pończochy oraz ubiera. Raz w tygodniu przychodzi również fizjoterapeutka, aby przeprowadzić gimnastykę leczniczą.

Dodatkowe środki pomocy z których korzysta Pani Auguste: specjalistyczne łóżko, winda schodowa, krzesło do mycia (Duschstuhl), nocnik (Nachtstuhl).

Pani Auguste jest zdrowa umysłowo. To wrażliwa, trwożna, wymagająca, ale kochana staruszką.

Zadania i obowiązki wobec podopiecznej:
Do zadań opiekunki należeć będzie zajmowanie się gospodarstwem domowym: sprzątanie, ugotowanie zdrowego obiadu ze świeżych produktów , prasowanie, robienie prania, dbanie o rośliny znajdujące się w domu. Do zadań opiekunki należeć będzie także organizacja czasu wolnego podopiecznej, jak np.: chodzenie na spacery, a także wspólne wycieczki, prowadzenie rozmów. Ponadto: zmienianie pieluch, przebieranie, a także dwa razy w tygodniu wykąpanie podopiecznej pod prysznicem.

Opis domu:
Duży dom jednorodzinny (posiadający dwie kondygnacje) na wsi. Mieszkanie Pani Auguste mieści się na piętrze. Jest zadbane i ma 3 pokoje, kuchnię, łazienkę. Opiekunka dostanie do dyspozycji swój pokój z łazienką tylko dla siebie, na poddaszu. W domu jest internet, numer WIFI zostanie udostępniony przyszłej opiekunce. Zakupy raz w tygodniu wykonywane są przez syna Pani Nick, jeśli jednak opiekunka będzie chciała sama pójść na zakupy zostanie zawieziona przez syna lub będzie mogła pojechać rowerem do najbliższej miejscowości.

Termin rozpoczęcia zlecenia – 16.12.2019r.

Więcej informacji o zleceniu pod nr tel. 774428338 lub 668546354.