NOWE ZLECENIE DO SAMOTNEJ PANI W OKOLICY MAINZ. kod 55269

Pomocy potrzebuje Pani Waltraut . 

Pani Waltraut skończy w czerwcu 90 lat, zmaga się na co dzień z duży bólem w związku z chorobami układu kostnego (artroza, osteoporoza). Z tego powodu przyjmuje silne leki. Mimo wszystko chciałaby dużo rzeczy jeszcze robić sama, jednak potrzebuje kogoś, kto będzie przy niej czuwał i jej pomagał. Przede wszystkim potrzebuje pomocy przy wstawaniu i siadaniu, jaki przy przechodzeniu z wózka na fotel. Pani porusza się czasami z pomocą rollatora. Jest to jednak rzadkością, ponieważ większość czasu spędza w łóżku.

W domu dostępny jest Toilettenstuhl, jednak Pani Waltraut potrzebuje również pomocy przy  wizycie w toalecie, np. przy ściąganiu spodni, wstawaniu, czy myciu rąk.

Do dyspozycji jest również wielofunkcyjny wózek inwalidzki, którym Pani Waltraut chętnie jest wożona na spacery. Przy czym ważne jest, by zadbać o ciepły ubiór, a przy silnym wietrze konieczne są szczelne okulary, by nie doszło do zapalenia oczu.

W czasie zagrożenia infekcją Koronawirusem, zakupy robi córka Pani Waltraut, jednak listę zakupów musi sporządzić opiekunka.

Dla córki Pani Waltraut jest ważne, by opiekunka zwłaszcza teraz w tym czasie dbała o higienę i myła bardzo często ręce. W domu dostępne są środki dezynfekujące, rękawiczki jednorazowe i mydło.

Ważne jest, by opiekunka przypominała Pani Waltraut o przyjmowaniu leków. Rano po śniadaniu i wieczorem o 21.00. Leki na cały tydzień przygotowuje w niedzielę córka Pani Waltraut.

Kobieta chętnie gra w gry planszowe, np. UNO. Lubi też oglądać telewizję i może byłaby taka możliwość, by opiekunka czasem obejrzała jakiś film z podopieczną i później o nim z nią porozmawiała, będzie uradowana. Pani Waltraut spędza większość czasu w swoim pokoju, oglądając telewizję.

Codziennie w skrzynce przed domem można znaleźć gazety, które chętnie czyta. Konieczne jest też dzienne opróżnianie skrzynki na listy.

Pani Waltrut mieszka w domu mieszkalnym na parterze. Ok. 10 min. Pieszo od miejsca zamieszkania znajduje się możliwość zrobienia zakupów. Jest tam piekarnia, kwiaciarnia, kościół, jednak ze względu na sytuację dostęp jest ograniczony.

Opiekunka dostanie do dyspozycji własny pokój z pełnym wyposażeniem i łazienkę. Zapewniony jest dostęp do Internetu.

W czasie wolnym opiekunka może swobodnie korzystać z pomieszczew mieszkaniu(salon, ogródek zimowy, taras, kuchnia itd.). Palenie jest możliwe tylko na dworze na tarasie.

Przy łóżku znajduje się dzwonek, którego podopieczna może użyć, jeżeli będzie musiała zawołać opiekunkę. Jest też przycisk wzywający karetkę, gdyby była taka potrzeba.

 

Jeżeli jesteś zainteresowana tą ofertą zadzwoń lub wyślij wiadomość a oddzwonimy. TEL. 77 4428338 lub 668546354.

Polub nas też na Facebooku – Pro-Senior Opieka nad Seniorami w Niemczech