Pomocy potrzebuje Pani Waltraut zamieszkała Harxheim (kod 55296).

Pomocy potrzebuje Pani Waltraut , lat 90 lat,  mieszka sama w Harxheim (kod 55296).

Termin wymiany – 09.06.2020r.

 

Pani Waltraut (lat 90, wzrost 155cm, waga ok 60kg) zmaga się na co dzień z dużym bólem związanym z chorobami układu kostnego (artroza, osteoporoza). Z tego powodu przyjmuje silne leki. Mimo wszystko chciałaby dużo rzeczy jeszcze robić sama, jednak potrzebuje kogoś, kto będzie przy niej czuwał i jej pomagał. Przede wszystkim potrzebuje  pomocy przy wstawaniu i siadaniu, oraz  przy przechodzeniu z wózka na fotel . Pani porusza się przy  pomocy rollatora. Jest to jednak rzadkością, ponieważ większość czasu spędza w łóżku. W domu dostępny jest Toilettenstuhl, jednak Pani Waltraut potrzebuje również pomocy przy  wizycie w toalecie, np. przy ściąganiu spodni, wstawaniu, czy myciu rąk.                                                                   Do dyspozycji jest również wielofunkcyjny wózek inwalidzki, którym Pani Waltraut chętnie jest wożona na spacery. W czasie zagrożenia infekcją Koronawirusa, zakupy robi córka Pani Waltraut, jednak listę zakupów musi sporządzić opiekunka.  W domu dostępne są środki dezynfekujące, rękawiczki jednorazowe i mydło.

Pani Waltraut chętnie gra w gry planszowe, np. UNO. Lubi też oglądać telewizję , czasami chętnie z opiekunką  obejrzałaby jakiś film i później o nim z nią o nim porozmawiała.

Mieszkanie znajduje się w domu mieszkalnym na parterze. Ok. 10 min. Pieszo od miejsca zamieszkania znajduje się możliwość zrobienia zakupów. Jest tam piekarnia, kwiaciarnia oraz kościół. Opiekunka dostanie do dyspozycji własny pokój z pełnym wyposażeniem i łazienkę. Zapewniony jest dostęp do Internetu.

W czasie wolnym opiekunka może swobodnie korzystać z pomieszczeń w mieszkaniu (salon, ogródek zimowy, taras, itd.). Palenie jest możliwe tylko na dworze na tarasie.

Zainteresowane osoby proszę o kontakt tel. 668546354 lub 774429040

Zgłoś się poprzez formularz kontaktowy na www.prosenior.pl

Polub nas na Facebooku – Pro-Senior Opieka nad Seniorami w Niemczech