Spotkania w Nysie i Gorzowie Śląskim – podsumowanie

Na wstępie chcemy bardzo podziękować wszystkim za udział w naszych cyklicznych spotkaniach w Gorzowie Śląskim oraz w Nysie.

Spotkaliśmy wiele ciekawych i serdecznych osób :)

Bardzo nas cieszy zainteresowanie pracą jako opiekun dla osób starszych w Niemczech.

Także krótkie podsumowanie…

Jak się okazało kwestia legalności zatrudnienia, organizacji samego wyjazdu oraz wypłacalność jest bardzo istotnym elementem na jaki zwracają uwagę nasi potencjalni pracownicy. Z przeprowadzanych rozmów wiemy, że nie zawsze trafiają się rzetelni pracodawcy. Niestety ten wizerunek pokutuje i poniekąd odbija się na całym rynku opieki.

Pro-Senior stawia na najwyższy standard w tej kwestii. Jesteśmy sprawdzoną agencją i dla nas liczy się JAKOŚĆ!

Następny ważny temat to oczywiście kwestie formalne samego zatrudnienia. Każda nasza opiekunka ma umowę oraz stałą opiekę na terenie Niemiec. Każdy pracownik jest ubezpieczony i są odprowadzane wszystkie składki. Zwróciłyśmy uwagę również na terminowość wypłacania wynagrodzenia – można by rzec, że to oczywiste kwestie, jednak w trakcie przeprowadzanych rozmów wynikało inaczej.

Kwestie samych zleceń oraz trudności wykonywanego zawodu jakim jest opiekun osoby starszej także był przedmiotem naszych pogadanek. To dla nas cenne informacje.

Jeszcze raz dziękujemy organizatorom oraz wszystkim, którzy zechcieli nas odwiedzić. Mamy nadzieję, że zaowocuje to w obie strony. My zyskamy dobrego pracownika a Wy rzetelnego i sprawdzonego pracodawcę.

Dziękujemy :)