Zlecenie od 16.12. do samotnej Pani Auguste. Okolice Braunschorn – kod 56288 + Premia Świąteczna!!!

Zlecenie dla Opiekunki z komunikatywnym niemieckim do samotnej Pani.

Termin rozpoczęcia zlecenia- 16.12.2019r.

Aktualny stan zdrowia Pani Auguste:

Pani Auguste : (91 lat, 150cm, 80kg), od 2013 roku ma Pflegestufe 3. Choruje na osteoporozę, ma alergię oraz problemy z chodzeniem uwarunkowane wiekiem – ma luźne sztuczne kolano. Jest zdrowa umysłowo. Porusza się przy pomocy rollatora, natomiast na dłuższe spacery potrzebny jest jej wózek inwalidzki. Pani Nick nie trzyma moczu, zostają jej zakładane pieluchy. Jest osobą niepalącą i nie choruje na zakaźne choroby. Nie ma ograniczeń związanych ze wzrokiem i słuchem, ani mową (nosi okulary). Orientuje się bardzo dobrze, jedynie z orientacją w czasie ma częściowe kłopoty. Potrzebuje częściowej pomocy przy czynnościach związanych z higieną intymną, pielęgnacją skóry, jamy ustnej oraz całkowitej pomocy przy kąpieli reszty części ciała i myciu włosów. Jest w stanie samodzielnie jeść/pić, do jej ulubionych potraw należą ryby, kurczak, banany. Przy ubieraniu się jest całkowicie skazana na pomoc osób trzecich. Rytm snu jest tylko częściowo zaburzony.

Do domu Pani Auguste, od wielu lat, przychodzi 2 x dziennie służba opiekuńcza (Pflegedienst), który podaje podopiecznej lekarstwa, zakłada i rozbiera pończochy oraz ubiera. Raz w tygodniu przychodzi również fizjoterapeutka, aby przeprowadzić gimnastykę leczniczą.

Dodatkowe środki pomocy z których korzysta Pani Auguste: specjalistyczne łóżko, winda schodowa, krzesło do mycia (Duschstuhl), nocnik (Nachtstuhl)

Zadania i obowiązki wobec podopiecznej:
Do zadań opiekunki należeć będzie: sprzątanie, gotowanie, prasowanie, robienie prania, dbanie o rośliny znajdujące się w domu, chodzenie z podopieczną do lekarza, na spacery, a także na wspólne wycieczki. Do zadań opiekunki należeć będzie także organizacja czasu wolnego podopiecznej.

Opiekunka powinna umieć posługiwać się j. niemieckim na poziomie dobrym, aby swobodnie mogła nawiązać kontakt z Panią Auguste, dotrzymać jej towarzystwa zachęcić do rozmowy i spacerów. Nowa opiekunka bezwzględnie musi posiadać doświadczenie w opiece GRUNDPFLEGE  samodzielnie umyć podopieczną , zmienić pieluchę, ubrać i dwa razy w tygodniu pod prysznicem wykąpać podopieczną. Ponadto opiekunka musi umieć poprowadzić dom, ugotować zdrowy obiad ze świeżych produktów, jarzyn etc. warunek konieczny. Pani Auguste przykłada dużą role do zdrowego żywienia. Zakupy raz w tygodniu chętnie organizuje syn. Jeżeli opiekunka chce robić zakupy sama, będzie z uwagi na odległość 5 km zawieziona przez syna autem, ale może tez jechać rowerem na zakupy.

Preferencje rodziny: kobieta, wiek nie gra roli, posiadająca doświadczenie w opiece i potrafiąca posługiwać się j. niemieckim.

Opis domu:
Duży dom jednorodzinny (posiadający dwie kondygnacje) na wsi. Mieszkanie Pani Auguste mieści się na piętrze. Jest zadbane i ma 3 pokoje, kuchnię, łazienkę. Opiekunka ma swój pokój z łazienką tylko dla siebie, na poddaszu. W domu jest internet, numer WIFI zostanie udostępniony przyszłej opiekunce.

Więcej informacji o zleceniu uzyskacie Państwo pod nr tel. 774429040

Zapraszamy na naszą stronę na FB

Pro-Senior Opieka nad Seniorami w Niemczech