Zlecenie w Stadecken od 30.03.20r.

Opieki i wsparcia potrzebuje Pani Maria zamieszkała w  Stadecken (kod (55271)

Aktualny stan zdrowia Pani Marii:

Pani Maria ma 80 lat, 165cm wzrostu i waży 55kg. Pani Maria na początku stycznia przewróciła się i miała rozcięty łuk brwiowy. Przez ten wypadek opadła jedna powieka i Pani Maria widzi tylko na jedno oko. Pani Maria choruje też na niskie ciśnienie i depresję.  Jeżeli chodzi o orientację to Pani Maria jest całkowicie świadoma. Porusza się samodzielnie. W związku z depresją rytm snu jest czasami zaburzony i Pani Maria budzi się   w nocy , wtedy potrzebuje pomocy Opiekunki. Pani Maria potrafi samodzielnie zadbać o swoją higienę.  Pani Maria jest osobą bardzo serdeczną i lubi prace w ogródku i kwiaty.

Zadania opiekunki:

Opiekunka musi posługiwać się językiem   niemieckim w stopniu komunikatywnym, aby potrafiła łatwo nawiązać kontakt z panią Marią, podnieść ją na duchu i motywować do przeróżnych zajęć (Pani Maria bardzo mało je). Opiekunka może posiadać prawo jazdy, dostępne jest auto z automatyczną skrzynią biegów. Może być osobą palącą, ale tylko na zewnątrz.  Opiekunka będzie musiała się też zająć domem ( sprzątanie, pranie, prasowanie itd.) .

Opis domu:

Jest to dom jednorodzinny na wsi. Opiekunka dostanie do dyspozycji własny pokój z łóżkiem, stołem, telewizorem, kanapą i szafką. Ok. 10 min. od miejsca zamieszkania jest możliwość zrobienia zakupów. W domu znajduje się również akwarium i czasami trzeba by było nakarmić rybki. W pobliżu mieszka rodzina, która przynajmniej raz w tygodniu  odwiedza Panią Marię.